Pierwsze kroki w świat sztuki, czyli prezenty na Dzień Dziecka, które zainteresują je malarstwem

Niejeden rodzic wiele się uczy, czytając książki swojemu dziecku. Teraz może poznać nowe terminy i nazwiska związane ze sztukami wizualnymi! Rodzice, którzy kiedyś sami zachwycili się malarstwem lub architekturą ucieszą się z książeczki “Moje pierwsze 100 słów. Sztuka” oraz “Kart edukacyjnych z dźwiękiem” przedstawiających obrazy najbardziej znanych malarzy.

Sztuka w przystępnej formie dla najmłodszych dzieci

Mała, wygodna dla rączek malucha książeczka “Moje pierwsze 100 słów. Sztuka” to kontynuacja serii służącej wzbogacaniu słownictwa najmłodszych. W tej części rodzice i ich potomstwo mogą zapoznać się z najpotrzebniejszymi pojęciami z zakresu sztuk wizualnych:

– malarstwa,

– architektury,

– teatru,

– kina,

– fotografii.

Książeczka umożliwia też łatwe wprowadzenie dziecka w świat terminów związanych z literaturą i muzyką. Wspomina o wielu postaciach, których działalność była kluczowa w historii malarstwa, teatru i innych dziedzin artystycznych. Jest zaprojektowana w taki sposób, by stymulować wyobraźnię dziecka i ułatwiać rodzicom nauczanie pojęć dotyczących szeroko pojętej sztuki.

Karty edukacyjne z obrazami znanych malarzy

Osoby, które chcą znaleźć nietypowe prezenty na dzień dziecka np. słodycze, Pierwszą Komunię Świętą czy urodziny powinny zwrócić uwagę na podarunek, który najlepiej nadaje się dla kilkuletnich dzieci, chociaż przyda się też niemowlętom, które dopiero niedługo zaczną mówić. Są to karty obrazkowe przedstawiające między innymi jedne z najbardziej znanych dzieł malarstwa.

“Karty edukacyjne z dźwiękiem” to dwa zestawy proponowane przez wydawnictwo Pomelody. Na kartach znajdują się obrazy wybitnych malarzy oraz przedstawienia pojedynczych przedmiotów na białym tle. Te ostatnie służą skupieniu uwagi malucha. Rodzic po zeskanowaniu kodu QR dołączonego do kart obrazkowych może odtworzyć nagrania dźwięków emitowanych przez te przedmioty. To sprawia, że karty obrazkowe służą kształtowaniu gustu dzieci oraz mają walory edukacyjne.

Książeczki i karty edukacyjne dotyczące dzieł sztuki to stosunkowo rzadko spotykane produkty, a przez to interesujące materiały na prezent dla dziecka. Wprowadzają je w skomplikowany i złożony, a jednocześnie inspirujący i ubogacający świat sztuk pięknych.