Nie masz pomysłu na prezent na dzień dziecka Wybierz książkę!

Dzień dziecka zbliża się wielkimi krokami, dlatego już teraz można rozpocząć poszukiwania ciekawego prezentu dla maluchów. Jeśli chce się im podarować coś, co nie tylko sprawi im wiele radości, ale także pomoże im w rozwoju, warto sięgnąć po książkę. Sprawdzą się tu zarówno historie fabularne, jak i pozycje popularnonaukowe. Do książki wystarczy dołączyć coś słodkiego i udany prezent gotowy! Po jakie lektury warto sięgnąć? 

Książki popularnonaukowe – ogrom wiedzy i zabawy 

Książki popularnonaukowe to idealne najlepsze prezenty na dzień dziecka. Świetnie sprawdzą się tu pozycje z ciekawostkami, jak i encyklopedie zwierząt czy dinozaurów. Dzięki nim każde dziecko – małe i duże, może poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy, a przy tym nie czuć nawet, że to nauka. Pozycje popularnonaukowe przekazują wiedzę w sposób przystępny i często zabawny, dzięki czemu pociecha chętnie sięgnie po taką książkę. To także prosty i przyjemny sposób na rozwijanie zainteresowań malucha i poszerzania jego horyzontów. Jako upominek idealnie sprawdzą się takie książki jak: 

– “321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim się skończy 13 lat” Mathilda Masters
– “Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci” Christopher Lloyd
– “Muzeum zwierząt. Animalium” Broom Jenny
– “Planetarium. Muzeum Kosmosu” Chris Wormell Raman Prinja
– “Myśli, które zmieniły świat. Karol Darwin. O powstawaniu gatunków” Anna Brett

Jakie książki sprawdzą się dla dzieci? 

Lektury mogą być nie tylko źródłem informacji, ale także przyjemną rozrywką. Ciepłe historie, pełne radości i wzruszeń to wspaniały prezent dla każdego malucha. Co więcej, takie książki mogą ich także wiele nauczyć. Pokażą im jak radzić sobie z emocjami i jeszcze nieznanymi dla nich sytuacjami. Dzięki temu łatwiej będzie im zrozumieć nie tylko swoje zachowania, ale także swoich bliskich czy przyjaciół. Ciekawym prezentem mogą być między innymi: 

– “Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham” Sam McBratney
– “Ronja córka zbójnika” Lindgren Astrid
– “Muminki. Tom 1” Jansson Tove
– “Miś zwany Paddington. Paddington. Tom 1” Michael Bond